Samodzielny(a) Księgowy(a) Główny(a) Księgowy(a)

29 cze 2023
  • Wymiar pracy Pełen etat
  • Branża Finanse i księgowość

Porębski s po. z o. o. , z siedzibą Mszana Dolna poszukuje pracownika na stanowisko : Samodzielny(a) Księgowy(a)/ Główny(a) Księgowy(a)

Zakres obowiązków

· Prowadzenie pełnej księgowości grupy spółek i JDG zgodnie z
ustawą o rachunkowości i prawem podatkowym,

· Odpowiedzialność za prawidłowe i terminowe rozliczenia
podatkowe, sporządzanie deklaracji podatkowych (PIT, CIT, JPK-
V7, VAT-UE),

· Sporządzanie sprawozdawczości dla GUS,

· Sporządzanie rocznych i kwartalnych sprawozdań finansowych,

· Nadzór merytoryczny, koordynowanie i organizacja pracy Działu
Księgowego,

· Ocena poprawności dowodów księgowych i zapisów w księgach
rachunkowych,

· Kontrola prawidłowości operacji księgowych i finansowych,

· Ścisła współpraca i reprezentowanie firmy przed instytucjami
zewnętrznymi (US, GUS, bankami, audytorami itp.),

· Stała współpraca z Zarządem firmy.

Nasze wymagania

· Doświadczenie w pracy na samodzielnym stanowisku,

· Doświadczenie w transporcie mile widziane

· Praktyczna znajomość ustawy o rachunkowości i prawa
podatkowego oraz umiejętność ich prawidłowego
interpretowania i stosowania,

· Znajomość transakcji międzynarodowych w VAT,

· Doświadczenie w sporządzaniu sprawozdań finansowych,

· Znajomość MS Office (w szczególności Excel),

· Znajomość oprogramowania OPTIMA ,

· Wykształcenie wyższe (Finanse i Rachunkowość bądź pokrewne),

· Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole,

· Dokładność i bardzo dobra organizacja pracy.

Forma zatrudnienia

- najchętniej B2B

- lub umowa o pracę

tel; 795586133

janusz@porebski.pl