Specjalista ds. reklamacji

Myślenice 24 lip 2022
  • Wymiar pracy Pełen etat
  • Branża Biuro i administracja
Opis

Zakres zadań:

• Bieżąca obsługa zgłoszeń reklamacyjnych (przyjmowanie, wprowadzanie do systemu, weryfikacja informacji, analiza dokumentów, zgłoszenie do producenta, monitorowanie stanu realizacji)
• Nadzór i koordynacja procesu zwrotu wadliwego asortymentu do dostawcy
• Koordynacja działań zespołu magazynowego odpowiedzialnego za obsługę zwrotów i reklamacji
• Dbałość o prawidłowy i terminowy obieg dokumentów związanych z procesem reklamacji
• Analiza danych, tworzenie raportów i sprawozdań, sporządzanie statystyk dotyczących reklamacji
• Prowadzenie korespondencji z klientami i dostawcami w zakresie zgłoszeń reklamacyjnych i egzekwowanie przestrzegania warunków gwarancyjnych
• Podejmowanie działań i zgłaszanie rekomendacji usprawniających procesy wewnętrzne pod kątem efektywności kosztowej
• Współpraca w ramach prowadzonych reklamacji z dostawcami towarów i usług oraz z działami wewnętrznymi, w szczególności z magazynem, BOK i księgowością
• Kontrolowanie czy procesy reklamacyjne przebiegają zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i wewnętrznymi procedurami
• Współpraca z pozostałymi działami w obszarach wspólnych m.in. obieg dokumentacji, weryfikacja stanów magazynowych, protokoły zniszczeń i inne

Wymagania:

• Umiejętność szybkiego uczenia się oraz przyswajania i wykorzystywania informacji
• Rzetelne realizowanie powierzonych zadań, przestrzeganie reguł i procedur, dbałość o szczegóły
• Dobra organizacja czasu pracy i samodyscyplina
• Zdolności sprawnej i konstruktywnej komunikacji z dostawcami, klientami i współpracownikami w mowie i piśmie
• Zdolności analityczne i negocjacyjne
• Zaangażowanie, pozytywne nastawienie i proaktywne nastawienie na rozwiązywanie problemów
• Doświadczenie w obszarze e-commerce lub na podobnym stanowisku będzie dodatkowym atutem
• Znajomość pakietu MS office i obsługi komputera w stopniu bardzo dobrym

Oferujemy:

• Stabilne warunki zatrudnienia na podstawie umowy
• Dużą samodzielność w działaniu
• Możliwość zdobycia doświadczenia w firmie o międzynarodowy zasięgu
• Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do umiejętności
• Przyjazną atmosferę w miejscu pracy
• Pracę w systemie jednozmianowym
• Szeroki pakiet benefitów pozapłacowych

Brzmi interesująco? Nie zastanawiaj się tylko wyślij nam swoje CV na adres praca@netfox.pl! Do zobaczenia na rozmowie!