Księgowa

JAWORNIK 29 sty
  • Lokalizacja JAWORNIK
  • Wymiar pracy Pełen etat
  • Branża Finanse i księgowość
  • Rodzaj umowy Umowa o prace
Opis

Księgowa

Opis stanowiska:
- prowadzenie ksiąg rachunkowych spółki jawnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa rachunkowego i podatkowego i kontrola prawidłowości operacji finansowo-księgowych,
- weryfikacja poprawności i klasyfikacji kosztów i przychodów oraz weryfikacja aktywów i pasywów poprzez kontrolę dokumentów oraz analizę zapisów i sald kont księgowych,
- nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych i ewidencją zdarzeń księgowych i aktualizowaniu polityki rachunkowości zgodnie z obowiązującymi przepisami,
- sporządzanie sprawozdań finansowych, raportów i deklaracji (deklaracje TPR, ceny transferowe,
- uzgadnianie i nadzorowanie całości prowadzonej ewidencji w zakresie podatku VAT i rozliczanie VAT (m.in. transakcje w ramach WNT, importu towaru i usług, WDT, eksportu) oraz uzgadnianie i nadzorowanie całości prowadzonej ewidencji pod kątem prawidłowości ujęcia w zakresie podatku dochodowego, analiza i bieżąca kontrola poprawności zapisów księgowych pod kątem prowadzonej działalności,
- współpraca z instytucjami zewnętrznymi (w szczególności US , ZUS, GUS),
– współpraca w sporządzaniu deklaracji oraz rozliczeń do ZUS, PFRON, SODIR oraz prowadzenie sprawozdawczości statystycznej,
– współpraca z urzędami, bankami i instytucjami zewnętrznymi

Wymagania:
- umiejętność dobrej organizacji pracy,
– praktyczna znajomość zagadnień rachunkowości i podatkowych, przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych,
- doświadczenie na samodzielnym stanowisku
– doświadczenie na stanowisku samodzielnego księgowego– praktyczna znajomość zagadnień rachunkowości i podatkowych, przepisów prawa pracy i ubezpieczeń społecznych,
– dobra znajomość MS Office, w szczególności programu Excel,
– umiejętność dobrej organizacji pracy,
– umiejętność pracy pod presją czasu.

CV prosimy przesyłać na adres:
kadry@hydroland.com.pl
tel. 12/272-56-43

Kontaktując się, powołaj się na MiastoInfoWyślij wiadomość

Zobacz więcej